Killustiku müük

Mis on killustik?

Killustik on laialt levinud täitematerjal, mis tekib loodus- või tehiskivimite purustamisel. Peale purustamist killustik enamasti sõelutakse ja seejärel pestakse ka tolmust puhtaks. Ehitus- ning täitematerjalina on killustik üle maailma väga populaarne. Enam levinud liigid Eestis on graniitkillustik, paekivi killustik ja betoonkillustik.

Rääkides killustikust tuleb tihti juttu fragmendi suurusest, see tähendab seda, kui suured on killustikus olevad kivimite tükikesed. Sealhulgas on oluline, et suurema fragmendiga kivikild sobib just suurema koormusega alale. Väiksemale fragmendile sobib väiksem koormus. Levinumad meie riigis on just 0,5-10 cm tükikesed. Killustiku müük Harjumaal ja laiemalt Eestis on levinud ning kivikillu müügile spetsialiseerunud müüjaid on mitmeid. Küll on enamik hulgipakkujad, mõnede puhul toimub õnneks ka killustiku müük väikeses koguses eratarbijale.

killustiku müük

Killustikku on erinevaid sorte, kuidas neil vahet teha ja millist eelistada?

killustiku müük

Graniitkillustik on äärmiselt vastupidav ning seetõttu kasutatakse seda tihti betooni tugevdamiseks täitematerjalina. Seda kivikildu kasutatakse tihti ka koduaias, sest on välimuselt silmapaistvalt kena. Graniitkillustik on ka see, mida puistatakse libeduse vältimiseks kõnniteedele. Selle plussiks on tolmuvabadus, mis eristab teda paekivi killustikust.

killustiku müük

Paekivi killustik on Eestis ning eriti Harjumaal kõige rohkem levinud. Selle kasutusala on lai: teedeehitus, platside ehitus, on abiks vundamentide valmimisel. Kui asukoha kasutuskoormus on lai, kasutatakse suure fraktsiooniga paekivi killustikku, väiksema kasutuskoormusega kohas väiksema fraktsiooniga. Paekivi killustiku miinuseks on see, et see kipub tolmama.

killustiku müük

Betoonkillustikku saadakse vana betoonmaterjali purustamisest. Seetõttu nimetatakse seda ka taaskasutatavaks materjaliks. Purustamise järgselt betoonkillustik sõelutakse ning saadakse erinevate suurustega kivikestega kivikillud. Seda kasutatakse sarnaselt paekivi killustikuga, aga betoonkillustiku hind on pigem madalam.

Milleks kasutatakse killustikku?

Killustikku kasutatakse nii suurtel ehitustel kui ka koduaias. Tööstuslikult vajavad killustikku teedeehitajad asfaldi tootmisel aluspinnasena. Samuti kasutatakse seda kõnniteede ja platside ehitamisel. Teedeehitusel kasutatakse vastavalt vajadusele nii graniitkillustikku kui paekivi killustikku. Ehitustel vajatakse aga kivikildu erinevate betoonsegude tegemisel. Ka vundamendid vajavad killustikku ning see on saanud ehitusbuumi ajal valdkonnas äärmiselt tähtsaks. Avalikus ruumis kasutatakse killustikku linnapeenarde ümber aga ka näiteks kalmistutel ning purskkaevude juures.

Koduaias on killustik universaalne ja praktiline materjal. Näiteks sobib graniitkillustik suurepäraselt muru keskele teeradade loomiseks või laiemalt auto sissesõidutee katmiseks. Kui eelistada aga suurte kividega laotud rajakest, saab kivikildu kasutada plaatide vahede täitmiseks. Rajad aeda kaunist veesilma? Killustik sobib kenasti selle põhja ja ei lase erinevatel veetaimedel seda üle võtta. Ka peenardes kasutatakse seda multši asemel, nii ei võta umbrohi üle ja peenrataimed saavad särada. Praktilise poole pealt aga säilitab kivikild peenral muldkatte niiskust, nii saab vähendada kastmiskordi. Killustikku on saadaval väga erinevates toonides, seetõttu saad valida just selle, mis sobib aia kujunduse ning ülejäänud toonidega. See võib osutuda ka kasulikuks, kui eelistad peenrasse või jalgteele luua erinevat värvi mustreid. Koduaias tegutsemiseks leia kivikillu vahendaja, kes müüb killustikku väikeses koguses eratarbijale, sest kogus ei pruugi väga suur tulla.

Kust saada killustikku?

Oled otsustanud, et vajad killustikku, kust seda aga hankida? Eestis on mitmeid kivikillu tootmisele ja müügile spetsialiseerunud kohti. Kuna selle transport on aga pigem kulukas, tasub uurida lähiümbruse müüjaid. Näiteks, kui vajad seda pealinna lähedal, uuri, kus toimub lähim killustiku müük Harjumaal. Kindlasti tee eeltööd nii müüja kui oma vajaduste suhtes. Näiteks pisema töö jaoks uuri, kas pakkuja üldse müüb killustikku väikeses koguses. Suuremad hulgipakkujad seda ei pruugi teha. Uuri ka seda, kas sinu soovitud liiki (graniitkillustik, paekivi killustik vms.) on pakkuda ning mis hinnaga. Samuti küsi järgi, kas pakutakse kohalevedu. Tihti on müüjatel transpordiks miinimumkogus, millest alates kohale toomine üldse jutuks tuleb.

 

Millise fraktsiooniga killustikku vajad?

Ükskõik, kas soovid killustikku osta suuremas või väiksemas koguses, küsib pakkuja esimese asjana, millise fraktsiooniga seda vajad. Lähtuma peab sellest, kuhu killustikku soovid paigutada ja mida sellega edasi teha.

  • Soovid eriti peenet killustikku (tuhka) tänavakivi paigaldamiseks või täitematerjaliks või hoopis põllu lupjamiseks, vali fraktsioon 0-4 ehk 0mm - 4mm.
  • Tänavakivi aluskihi ehituseks, vundamendiks, asfaldiseguks, aga ka koduaedades kasutatakse kõige rohkem killustikku fraktsiooni 4-16 ehk 4mm - 16mm.
  • Parkimisplatside ja teede aluskihiks ostetakse killustikku fraktsiooniga 8-32 ehk 8mm - 32mm.
  • Tänavakivi paigaldamisel, ühe osana asfaldist ning hoonete ehitusel, kasutatakse Eesti populaarseimat killustiku suurust, milleks on 16-32 ehk 16mm - 32mm.
  • Eriti nõudlike teede ning platside rajamisel tuleb kasutusele jäme killustik fraktsiooniga 32-64 ehk 32mm - 64mm.

Teede ja platside aluskihiks ja täiteks kasutatakse killustikku fraktsiooniga 0-45 ehk 0mm kuni 45mm.

Mullamees OÜ pakub killustiku müüki Harjumaal ja ka mujal Eestis. Lisaks saame olla abiks transpordiga. Sind huvitab hulgimüügi asemel hoopis killustiku müük väikeses koguses? Pole probleemi, võta meiega ühendust ja leiame lahenduse! Meie valikus on nii graniitkillustik kui paekivi killustik erinevates fraktsioonides, nii ehituseks, teede rajamiseks kui koduaia kaunistamiseks.