Liiva müük

Mis on liiv?

Liiv on purdsete, mille terasuurus jääb rahvusvahelise definitsiooni järgi 0,5mm kuni 2mm vahemikku. Kui terad on sellest väiksemad, on tegu aleuriidiga, kui kivikesed aga suuremad, siis on jutt juba kruusast. Liival on mitmeid jaotusi, aga klassikaliselt võib rääkida peenliivast ja jämeliivast. Millest liiv koosneb? Enamasti kivimitükkidest ja väikestest mineraaliteradest (valdavalt kvarts). Selles leidub ka erinevate organismide kõvasid jäänuseid. Liiv on üle kogu maailma äärmiselt laialt kasutatav nii ehitustel kui eraisikute poolt. Seda kaevandatakse liivakarjäärides, mida leidub rohkelt üle kogu Eesti. Valdavalt müüakse seal ehitusliiva ja täiteliiva, vahel ka liivakastiliiva. Soovid rohkem liiva ja selle kasutamise kohta teada saada? Panime olulisema siia kirja!

liiva müük

Ehitusliiv on eriti kvaliteetne ja universaalne valik

Liiv on väga tähtis ja vajalik just ehitussektoris. Ehitusliiv on abiks, nagu nimigi ütleb, ehitustel. Tänu sellele valmib tsement, mört ja krohvisegu, täidetakse betoon ning valmistatakse isegi klaasi. Lisaks on see kasuks näiteks sillutiskivide paigaldamisel tänavatele. Ehitusliiv on eriti kvaliteetne. Sealt seest puudub orgaanika, terad on ühesuurused, ei ole liiga suuri või väikseid terakesi. Välja on uhutud nii tolmu- kui saviosakesed. Ka teedeehitusel kasutatakse ehitusliiva aktiivselt just täideteks ning teeäärte viimistlemiseks. Muide, ka koduaia sillutise jaoks osta just kvaliteetset ja sõelutud ehitusliiva, nii saad teekivide jaoks sileda aluspinna.

 

liiva müük

Ehitusliiva pakutakse liivakarjäärides tihti kahte erinevat, kas sõelutud või sõelumata varianti. Sõelutud on ekstra kvaliteetne ja ühtlane. Sõelumata variant sobib paremini täideteks ning seal, kus tulemus ei pea olema super esinduslik. Kui oled kummastki neist huvitatud, uuri karjääridest vastavalt oma asukohale. Näiteks, kui soovid ehitusliiva Tallinna ümbruses, otsi välja, kus toimub liiva müük Harjumaal. Teistes maakondades otsi samuti ümbruskonnast variante, sest nii rahakotile kui keskkonnale on kasulikum kohale toomine lähemalt.

Täiteliiva kasutatakse nii ehitustel kui koduaias

liiva müük

Suuremate alade täitmiseks tava- või teedeehitusel sobib hästi ka täiteliiv, mida on saadaval pea kõikides liivakarjäärides. See ei vasta erinevatele ehitusliiva nõuetele, seal on sees erineva suurusega kivikesi, savi ning muid väiksemaid osakesi. Suurepäraselt sobib täiteliiv suurematele aladele, mida on vaja täiendada. Näiteks on see väga hea erinevate trasside täiteks (vesi, kanalisatsioon, gaas). Samuti on see abiks haljastusel nii koduaias aukude ja avade kui avalikus kohas teede ümbruse täis ajamiseks. Lisaks on täiteliiv laialt kasutusel ehitussektoris vundamentide rajamisel, ka seal ei pea liiv olema täiuslikult ühtlane. Hinna poolest on ebatäiuslik täiteliiv ehitusliivast soodsam.

Liivakastiliiv on puhas ja pehme

Vähem tähtis ei ole liiva roll laste elus. Kes ütleb, et pole kunagi liivakastis mänginud, on lihtsalt valetaja. Igas lasteaia, kortermaja ja koduhoovis oli varem, ja on jätkuvalt, liivakastil tähtis roll. Seal valmivad kõik mängulossid ja koogikesed, kallurid saavad toimetada kaevandustes. Samuti kasutatakse liiva mänguväljakute aluspinnana, sest see on kergesti hooldatav ning tagab  kukkumiste korral pehmema maandumise. Mänguväljakule või liivakasti täidet valides võiks arvestada sellega, et eriti peenike liiv sinna ei sobi, sest kipub tugevamate tuuleiilidega ära lendama. Küsi müüjalt nõu ning kindlasti oskab ta soovitada, millist liiva  liivakasti täiteks osta võiks.

liiva müük

Kust saada liiva?

Kui tead juba, et vajad liiva, on vajalik veel natuke eeltööd. Näiteks mõtle läbi liiva otstarve. Kas vajad ehitusliiva, täiteliiva või näiteks liivakastiliiva? Arvuta välja ka vajalik kogus. Ole selle osas realistlik, nii on kasulikum nii rahakotile kui keskkonnale. Kas sul on võimalik liiv ise kohale tuua või vajad transporti? Kui eelistad ostu teha võimalikult lähedalt, otsi välja, kus asuvad ümbruses liivakarjäärid. Näiteks, kui asud pealinna kandis, uuri, kui toimub liiva müük Harjumaal. Samamoodi teistes maakondades. Loomulikult pakuvad paljud müüjad ka transporti koju, aga sellele võib kehtida miinimumkoguse nõue. Millest sõltub liiva hind? Enim loomulikult sellest, millist liiva täpselt vajad. Samuti kogusest ning sellest, kas viid selle ise ära või vajad kohale toomise teenust. Kui kahtled sordis, koguses või otstarbes, küsi liivamüüjatelt julgelt nõu ja tuge.

Mullamees OÜ teenuste seas on aukohal liiva müük Harjumaal mitmeks otstarbeks. Näiteks on saadaval suurepärase kvaliteediga ehitusliiv. Sul puudub endal liiva jaoks transport? Pole probleemi, kirjuta meile ja pakume seda enda poolt! Võta meiega ühendust, küsi julgelt nõu ja leiame koos lahendused.